English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |معاونت تحقیقات و فناوری |   امروز: دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

پیام ریاست دانشگاه بمناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی

دکتر جواد آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بمناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی طی پیامی از همکاران تلاشگر در این حوزه تقدیر نمود.

متن پیام به شرح ذیل است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود بر پیامبر اکرم (ص) و خاندان پاک و مطهرش

 

در جهان پیشرفته امروز رویکرد استفاده از آمار و اطلاعات از اساسی‌ترین مواردی است که در تصمیم‌سازی‌ها، تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و بالاخص در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان، نقش مؤثر و حیاتی دارد. در قرن حاضر نقش بنیادین آمار و اطلاعات در نظام آماری کشورها و حجم و کیفیت بانک‌های اطلاعاتی از اهمیت بسیار بالائی در شاخص‌های توسعه یافتگی محسوب می‌شود.

نقش آمار و فناوری اطلاعات در عرصه سلامت نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشد به گونه اي كه این نقش بی بديل در همه مقياس هاي خرد و كلان برنامه ريزي در سطوح مختلف عرصه سلامت اعم از تامین ، حفظ و ارتقای سلامت ديده مي شود و همچنین بدون در نظر گرفتن حقایق آماری نمی‌توان به طور مؤثر خدمات بهینه را به جامعه هدف ارائه نمود .

بي ترديد توانمندي ها و تعهد همكاران شاغل در واحدهاي آمار و فناوری اطلاعات ، نقش اساسي را در دستيابي به آينده روشن در عرصه خدمت رساني ايفا مي‌نمايد.

لذا اينجانب اول آبان «روز آمار و برنامه‌ریزی» را گرامی داشته و از خداوند متعال توفيق روزافزون شما تلاشگران آمار ، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات عرصه سلامت اعم از اعضای محترم هیات علمی ، کارکنان گرامی و دانشجویان عزیز را در  واحد های تابعه دانشگاه در سراسر استان آذربایجان غربی مسئلت مي‌نمايم.

 

دکترجواد آقازاده

قائم مقام وزیر در استان ورئیس دانشگاه علوم پزشکی

و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی


١٥:١٨ - چهارشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٢١    /    تعداد نمایش : ٤٧٦خروج